Zalety koloryzacji roślinnej

włosyWiększość kobiet w pewnym momencie swojego życia decyduje się na koloryzację w celu zmiany odcienia swoich włosów. Najbardziej popularną metodą jest koloryzacja chemiczna, która jednak wpływa negatywnie na strukturę włosa. Przeprowadzana systematycznie przez wiele lat, może znacząco wpłynąć na kondycję naszych włosów.

Z tego względu coraz częściej poleca się koloryzację roślinną. Dobrym wyborem jest henna do włosów – w pełni naturalna metoda koloryzacji roślinnej. Jakie są jej zalety? Henna przede wszystkim nie wnika w strukturę włosa w sposób sztuczny (otwierając łuski). Lawson naturalnie zawarty w hennie wiąże się z budulcem włosa, wzmacniając jego budowę. Barwniki zawarte w hennie pozwalają na uzyskanie bardzo naturalnych efektów koloryzacji. Henna nie ogranicza nas jeśli chodzi o częstotliwość farbowania – zabieg można powtarzać tak często, jak jest to potrzebne.

Zalety naturalnych farb do włosów

Różnorodne produkty do koloryzacji włosów naturalnego pochodzenia przynoszą liczne korzyści oraz posiadają wiele zalet. Na ich czele stoją przede wszystkim cenne właściwości, a także doskonały wpływ na strukturę włosów. Naturalne oznacza bezpieczne, dlatego też takie farby nie wywołują podrażnień skóry głowy ani także reakcji alergicznych. Naturalne henny i farby mogą być stosowane często bez zagrożenia wystąpienia uczuleń. W ich skład wchodzą jedynie naturalne substancje i nie ma w nich śladu sztucznych dodatków. Tego typu produkty są również bardzo wydajne, dlatego raz kupione starczają na bardzo długo.