Stanik sportowy – tylko dla aktywnych kobiet?

Nie uprawiasz żadnej aktywności fizycznej, więc sądzisz, że nie potrzebujesz sportowego biustonosza? Dziewczęta i kobiety często kojarzą sportowy biustonosz z aktywnością fizyczną, a jeśli jesteś jedną z nich, oto szybkie spojrzenie na korzyści z noszenia biustonosza sportowego, jakie potwierdzają lekarze i eksperci – a co ważniejsze, kobiety, takie jak Ty, które też zalecają stosowanie biustonosza sportowego na co dzień.

Brak dyskomfortu a sportowy stanik

Chodzisz na siłownie? A może nawet na spacer? A może na ćwiczenia rozciągające w parku? Nawet ćwiczenia o niskiej intensywności, takie jak rozciąganie lub bieganie, mogą być nieprzyjemne, jeśli Twoje piersi nie będą trzymane w odpowiednim miejscu. Przy okazji staniki sportowe ochronią Cię przez pojawieniem się spoconych plam w niewłaściwych miejscach i nie tylko. Biustonosze sportowe dobrej jakości zostały zaprojektowane, aby poradzić sobie z ruchem wszelkiej maści. Kiedy się poruszasz, biustonosz sportowy zapewnia maksymalne wsparcie i mocno trzyma piersi, dzięki czemu stanik sportowy jest bardziej wygodny niż jego zwykły odpowiednik.

Biustonosze sportowe pomagają zmniejszyć ból piersi

Więzadła mięśniowe w piersi kobiety poruszają się w górę, w dół i na boki, gdy pojawia się ruch. Może to czasami powodować bóle w piersi po ćwiczeniach. Ponieważ biustonosze sportowe są zaprojektowane tak, aby ograniczały ruchy piersi, użytkowniczki często deklarują mniejszy ból lub nawet jego brak i to po surowych treningach.

Jeśli po ćwiczeniach odczuwasz ból piersi, powinnaś poprosić eksperta o pomoc w dobraniu najlepiej dopasowanego biustonosza sportowego.