Doklejanie kępek rzęs czy zabieg zagęszczania?

Metod na optyczne powiększenie objętości naszych rzęs jest mnóstwo. Począwszy od rozmaitych typów tuszy do rzęs, aż po zabiegi widocznie zagęszczające nasze ręsy. Co wybrać, by mieć naprawdę piękne i pełne rzęsy?

Zagęszczanie w domu

Bez konieczności wybrania się na kurs zagęszczania rzęs, ale też niestety z ograniczoną mocno trwałością można w domu wykonać doklejanie kępek rzęs. To zabieg, który w domu zajmie nam niewiele ponad kilkanaście minut i z powodzeniem spełni swoje założenia, jeśli wybieramy się na ważną imprezę. Rzęsy w kępkach przykleja się bezpośrednio do powieki za pomocą specjalnego kleju. Im większą mamy wprawę, tym krócej operacja potrwa. Klej musi pięknie wyschnąć, by można było przystąpić do wykonania makijażu. Specjaliści jednak są zdania, że klejenie kępek rzęs powinno odbywać się jako zwieńczenie makijażu.

Zagęszczenie rzęs metodami 2:1 i za pomocą włosia jedwabnego

W salonach kosmetycznych, gdzie mamy do czynienia z profesjonalnymi kosmetykami i personelem, który przeszedł niejeden kurs zagęszczania rzęs, możemy zażyczyć sobie zagęszczania różnymi metodami. Jedną z tych najbardziej spektakularnych jest zagęszczanie z użyciem włosia jedwabnego. Spytacie dlaczego akurat jedwab? Otóż dlatego, że jest wyjątkowo lekki i nie obciąża nadmiernie naszych naturalnych włosków, które będą musiały „przeżyć” ciężar doklejenia do nich sztucznych włosków. Te jedwabne poza tym, że dają niesamowity efekt, są też na tyle lekkie, że można je doklejać metodą 3:1, czyli do każdego naszego naturalnego włosa, można przyczepić aż cztery włski jedwabne.